نرمی استخوان یک بیماری اسکلتی ناشی از کمبود ویتامین D، کلسیم یا فسفات است. این مواد مغذی برای قوی و سالم ماندن استخوان ها مهم هستند. افراد مبتلا به نرمی استخوان دارای استخوان های ضعیف و نرم، رشد کند و در موارد شدید، ناهنجاری های اسکلتی هستند.

نکات مهم

ویتامین D به بدن کمک می کند که کلسیم و فسفات را از روده جذب کند. ویتامین D در محصولات غذایی مختلف، از جمله شیر، تخم مرغ و ماهی قرار دارد. همچنین هنگامی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد، ویتامین D جذب بدن می شود. کمبود ویتامین D بدن را برای حفظ سطح کافی کلسیم و فسفات دچار مشکل می کند. وقتی این اتفاق می افتد هورمون هایی تولید می شود که کلسیم و فسفات را از استخوان آزاد می کنند. هنگامی که استخوان ها مواد معدنی را از دست می دهند، ضعیف و نرم می شوند.

نرمی استخوان در افراد بالای 6 تا 36 ساله شایع است. کودکان در معرض خطر ابتلا به راشیتیسم هستند زیرا هنوز در حال رشدند. کودکانی که در منطقه با نور خورشید کم زندگی می کنند، رژیم گیاهخواری را دنبال می کنند یا محصولات لبنی ??استفاده نمی کنند ممکن است کمبود ویتامین D داشته باشند. در برخی موارد، وضعیت ارثی است. راشیتیسم در ایران خیلی شایع نیست. در گذشته راشیتیسم بیماری رایجی بود، اما در دهه 1940 به دلیل معرفی غذاهای غنی شده مانند غلات و ویتامین D از میزان آن کاسته شد.

نرمی استخوان چگونه درمان می شود؟

درمان نرمی استخوان بر جایگزینی ویتامین یا مواد معدنی گم شده در بدن تمرکز دارد. این امر بیشتر علائم مربوط به نرمی استخوان را از بین می برد. اگر کودک به کمبود ویتامین D دچار باشد، پزشک از شما می خواهد آنها را در معرض نور خورشید قرار دهید و محصولات غذایی با ویتامین D بالا مانند ماهی، جگر، شیر و تخم مرغ به کودک بدهید.

مکمل کلسیم و ویتامین D برای درمان نرمی استخوان استفاده می شود. در مورد میزان صحیح مصرف از پزشک سوال کنید، زیرا بر اساس سن فرزند متفاوت است. مصرف بیش از حد ویتامین D یا کلسیم خطرناک است.

اگر کودک دچار اختلال اسکلتی است، نیاز به تعویض مفصل دارد. در موارد شدید، کودک به جراحی اصلاح نیاز دارد.

برای نرمی استخوان ارثی، ترکیبی از مکمل های فسفات و سطوح بالایی از فرم مخصوص ویتامین D برای درمان بیماری مورد نیاز است.

.

ادامه متن را در لینک اصلی زیر بخوانید:

نرمی استخوان (راشیتیسم) چیست؟


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : ویتامین ,نرمی ,کلسیم ,راشیتیسم ,درمان ,فسفات ,نرمی استخوان ,کمبود ویتامین ,برای درمان ,راشیتیسم چیست؟ ,درمان نرمی ,استخوان راشیتیسم چیست؟ ,نرمی استخوان راشیتیسم
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Michelle مهاجرت به استراليا مهمترین استراتژی های سئو وردپرس در سال 2020 Kimberly بیوشیمی حقوقي ذهن نشین Eric The Star In Our Sky